مشـــــاوره آنلاین و اینترنتی تخصصــــــی کنــــــکور
تغییر کتاب‌های ریاضی، علوم، عربی و انگلیسی
91/07/20 ساعت 10:43 | نوشته ‌شده به دست مدیریت وبلاگ | ( )

حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» به تغییرات کتب درسی برای سال تحصیلی آینده اشاره کرد و اظهار داشت: کتاب‌های سوم ابتدایی در ادامه تغییراتی که در کتاب‌های اول و دوم ابتدایی ایجاد شد، تغییر خواهند کرد.

وی با بیان اینکه برنامه کتاب فارسی در سال‌های گذشته تغییر یافته بود و بر آن اساس، این کتاب تولید شده بود، افزود: کتاب فارسی سوم دبستان غنی‌سازی می‌شود و اهداف این کتاب بر اساس برنامه درسی ملی با‌‌ همان رویکرد فرهنگی و تربیتی است.

* تغییر ۱۰۰ درصدی کتب ریاضی، علوم و هدیه‌های‌ آسمانی

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی بیان کرد: کتاب‌های ریاضی، علوم و هدیه‌های آسمانی سوم دبستان در سال تحصیلی آینده تغییر ۱۰۰ درصدی دارند.

وی ادامه داد: در پایه «اول متوسطه اول» نیز اهداف برنامه درسی ملی مورد توجه است و بر این اساس، کتاب‌های درسی تولید می‌شود.

* کتاب‌های جدید‌التألیف عربی و زبان انگلیسی

حجت‌الاسلام محمدیان گفت: کتاب‌های درسی زبان انگلیسی و زبان عربی پایه «اول متوسطه اول» برای سال تحصیلی آینده جدید‌التألیف است.

وی به کتاب کار و فناوری اشاره کرد و افزود: این درس را در پایه ششم ابتدایی تعریف کردیم و در پایه «اول متوسطه اول» به‌‌ همان روش ادامه می‌یابد.

معاون وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: در حال حاضر باید عناوین دروس پایه «اول متوسطه اول» به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش برسد؛ در چند عنوان درسی تغییر ایجاد می‌شود، اما فکر نمی‌کنم تعداد مواد درسی تغییر داشته باشد.

وی اضافه کرد: بحث تفکر و پژوهش نیز به صورت تلفیقی در تمام دروس ارائه می‌شود و احتمالاً باز هم ساعتی را به نام «تفکر و پژوهش» داشته باشیم.

* ارائه پیش‌نویس برنامه عناوین و اهداف دروس به شورای عالی در ماه آینده

این مقام مسئول در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ادامه داد: ۱۰۰ ساعت در برنامه ‌درسی ملی برای دوره متوسطه اول پیش‌بینی شده است که برنامه ۵۰ ساعت به صورت متمرکز از طریق سازمان پژوهش و برنامه و ۵۰ ساعت دیگر در مدارس و از طریق آموزش و پرورش استان‌ها ارائه می‌شود.

وی افزود: تولید برنامه‌ کتاب‌هایی که تغییرات کلی دارند، انجام شده و پیش‌نویس آماده است که این برنامه‌ها تحت عنوان «عناوین و اهداف دروس» به شورای عالی آموزش و پرورش در ماه آینده برای تصویب ارائه می‌شود و در صورت تصویب نهایی، محتوا‌ها بر اساس پیش‌نویس‌ها تولید خواهد شد.

*کتاب‌های جدیدالتألیف اردیبهشت ماه سال آینده به زیر چاپ می‌روند

حجت‌الاسلام محمدیان اظهار داشت: کتاب‌های درسی سال آینده، خرداد ماه امسال به زیر چاپ رفته است و در حال حاضر کتاب‌های چهارم و پنجم ابتدایی سال ۹۳ـ۹۲ از زیر چاپ بیرون آمدند.

وی با بیان اینکه چاپ ۱۳۰ میلیون جلد کتاب‌ درسی زمان‌بر است، افزود: چاپ کتاب‌های درسی باید در طول سال تحصیلی انجام شود و اولویت در چاپ کتاب‌های درسی با کتاب‌های بدون تغییر یا دارای تغییرات جزئی است.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: کتاب‌های جدیدالتألیف اردیبهشت ماه سال آینده به زیر چاپ می‌روند تا برای سال تحصیلی بعد آماده شوند.


 
نویسندگان
لینک دوستان
دیگر موارد

Powered by WebGozar

The title of your home page You could put your verification ID in a comment Or, in its own meta tag Or, as one of your keywords Your content is here. The verification ID will NOT be detected if you put it here.